„Dzień kobiet” z bezpłatną mammografią w Galerii Jurajskiej Opublikowano 7 marca 2022
„Rak piersi wciąż zbiera swoje żniwo w Polsce. Co roku na schorzenie to umiera ponad 19 tys. kobiet. Szacuje się, że każdego dnia diagnozę słyszy 50. Sytuację dodatkowo pogarsza pandemia, która od ponad 2 lat wpływa negatywnie na profilaktykę i wczesne wykrywanie zmian.
Tymczasem w porę postawiona diagnoza zwiększa szansę na wyleczenie i przeżycie. Warto więc korzystać z okazji do diagnostyki. Jedna z nich pojawi się już 8 marca. Przed Galerią Jurajską, od strony Bulwarów Jurajskich, stanie bowiem mammobus, czyli mobilny punkt, w którym można wykonać badanie obrazowe piersi.
 
– Nie ma lepszego dnia niż „Dzień Kobiet”, aby zatroszczyć się o swoje zdrowie, poświęcając mu nieco uwagi, a w tym przypadku raptem kilka minut.  Tym bardziej, że zaplanowane na wtorek badania są bezpłatne. Na zainteresowane panie mammobus czekać będzie między godziną 9 a 12 – informuje Violetta Dziubin-Łuszczyk dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.
 
Bezpłatną mammografię, która jest prostym i bezbolesnym badaniem, będzie mogła wykonać każda kobieta z roczników między 1952 a 1971, czyli pomiędzy 50 a 69 rokiem życia. Wystarczy umówić się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 61 222 37 00. Ten czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. 
 
– Akcje taka jak ta 8 marca mają nie tylko namówić kobiety do badania, ale także mają na celu podnoszenie świadomości i promocję profilaktyki. Wiedza o tym, w jakim wieku należy wykonać pierwsze badanie mammograficzne, kiedy je powtórzyć, a także jak samemu badać swoje piersi jest dziś kluczowa w walce z nowotworem – mówi przedstawicielka galerii.
 
Wybierając się na badania należy pamiętać także o reżimie sanitarnym. W czasie badania należy mieć założoną trzywarstwową maseczkę, którą można nabyć w aptece. Ponadto należy przyjść na wyznaczoną podczas rejestracji godzinę. 
 
Do mammobusu panie zapraszane są pojedynczo. Po wejściu należy zdezynfekować ręce – informuje organizator. Jednocześnie na badanie nie mogą przyjść kobiety, które są na kwarantannie lub w izolacji, a także panie, które mieszkają z osobą na kwarantannie lub w izolacji.
 
Badania realizowane przez NZOZ Largo odbywają się w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, dla kobiet z przedziału wiekowego 50-69 lat, który finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
 
 
 
 
Źródło: Galeria Jurajska
Tagi: Galeria Jurajska, Pepco, GTC SA
 
 
 
***
Galeria Jurajska to największe centrum handlowe w Częstochowie (49 tys. m kw. GLA). Działający od 2009 roku obiekt z roku na roku zyskuje na popularności. W efekcie dziś to najchętniej wybierana galeria w mieście i jedna z najpopularniejszych w regionie.  W Galerii Jurajskiej można znaleźć 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City. Ofertę wypełniają najpopularniejsze polskie i zagraniczne marki.  Swoje sklepy mają tutaj m.in. Grupa LPP (Reserved, Cropp, Home & You, House, Mohito, Sinsay), grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti), H&M, TK Maxx, Mango, New Yorker, Douglas, Rossmann, Sephora, Super Pharm, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, Smyk, Apart i wiele innych. W obiekcie działa także strefa rozrywki Bajkowy Labirynt. Operatorem spożywczym jest natomiast Biedronka. Do dyspozycji klientów Galerii Jurajskiej jest wielopoziomowy parking mogący pomieścić ponad 2330 samochodów, parking autokarowy, rowerowy, motocyklowy a także nowocześnie zaaranżowana strefa restauracyjna z wydzieloną przestrzenią wypoczynkową. Tuż przy galerii klienci znajdują natomiast nowocześnie zaaranżowany miejski ogród nad bulwarami Warty oraz parking autokarowy. We wnętrzu obiektu z kolei przygotowano dla nich kilka stref relaksu, w tym spektakularną strefę dydaktyczno-wypoczynkową z licznymi akwariami słono- i słodkowodnymi. Właścicielem galerii jest GTC S.A.
 
 

 

Przypisane branże