Strusie, pająki i dywizjon 303. W Jurajskiej będzie można zaplanować weekendowy wypad za miasto Opublikowano 12 kwietnia 2023
Weekend na Jurze, szybki wypad do Wrocławia, żeby zobaczyć sztuczną zamieć śnieżną, a może spotkanie oko w oko ze strusiem w Ogrodzieńcu? W Galerii Jurajskiej będzie można poznać najciekawsze atrakcje weekendowe z Jury Krakowsko-Częstochowskiej, województw: śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego, a także z Opolszczyzny i Dolnego Śląska.

Wszystko za sprawą organizowanych tam po raz pierwszy Targów Atrakcji Turystycznych i Wyrobów Regionalnych, które odbędą się już 15 kwietnia w godz. od 10.00 do 18.00. Impreza, która zgromadzi niemal 20 wystawców z 5 województw, będzie okazją do tego, aby przyjrzeć się bliżej propozycjom, które wypełniają wolny czas.

– Aby spędzić ciekawie i aktywnie weekend nie trzeba wyjeżdżać za granicę, lecieć pół dnia samolotem czy pokonywać setek kilometrów. Przeciwnie, w najbliższej okolicy, wokół Częstochowy, również można znaleźć niezwykłe atrakcje i destynacje turystyczne – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

– Niestety nie zawsze wiemy o ich istnieniu. Organizowane w Jurajskiej targi przybliżają te najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić całą rodziną np. w czasie wiosennych weekendów, majówki czy urlopu. Nie brakuje tu nietypowych propozycji, ale także miejsc, które zaskakują swoją oryginalnością – dodaje.

Przykład? Wśród wystawców można znaleźć m.in. Wystawę Pająków w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie i Kielcach, Muzeum Zamek w Toszku, które stworzone zostało w XV wiecznej budowli, a także Muzeum Dywizjonu 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha w Napoleonie, w którym można poznać losy bohaterów Bitwy o Anglię.

Ponadto, odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z propozycją turystyczną m.in. Rancza Czarowny Młyn & SPA, Fermy Strusi Afrykańskich z Ogrodzieńca, Hydropolis: Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, w którym można zobaczyć chociażby symulator śniegu, łódzkiego Orientarium, a nawet Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej w Żarkach.

Nie zabraknie także lokalnych biur podróży m.in. Biura Podróży Wesley, Jurajskich Włóczykijów czy Almatur Częstochowa. Wydarzenie poprowadzi Bartek Osumek, bloger i podróżnik, który dodatkowo opowie o tym, jak przygotować bagaż do wojaży. Gościem imprezy będzie z kolei Kuba Baciąga, obieżyświat, autor książki „100 krajów przed 40-stką” który opowiadać będzie o swoich wyprawach oraz sposobach na udane i tanie podróżowanie.

– Przygotowane w Jurajskiej targi to nie tylko okazja do tego, aby poszukać wartościowych ofert turystycznych, to również wydarzenie, które ma zainspirować się do podróżowania, zwiedzania, odkrywania Polski i świata, a także swojego regionu. Tym bardziej, że impreza przybliża także to, co cenne lokalnie – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk.

Tu również oferta jest bogata. Wśród wystawców znaleźć będzie można m.in. Jurajską Kooperatywę Spożywczą, Dobrą Naturę, czyli tłocznię olejów na zimno, Łódzką Organizację Turystyczną, a także Pracownię Ceramiki. Nie zabraknie także rzemieślników z regionu, w tym pozłotników, artystów malarzy czy witrażystów.

Całość imprezy dopełnią atrakcje dodatkowe. Targom towarzyszyć będzie pokaz mody kolekcji na wiosnę i lato, która pojawiła się przy okazji kampanii społecznej „30/2/1” oraz kolekcji „Pszczoła w mieście” Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Częstochowie. Oprócz tego, przygotowano warsztaty artystyczne dla najmłodszych, w czasie których będzie można stworzyć słomiane zabawki, bukiety oraz przyozdobić drewniane koziołki.

Organizatorem wydarzenia jest agencja Manager z Częstochowy.

 

Przypisane branże