W Jurajskiej szykuje się Jarmark Wielkanocny Opublikowano 21 marca 2024
W Galerii Jurajskiej będzie można zaopatrzyć się w lokalne, rzemieślnicze produkty oraz ręcznie robione dekoracje m.in. na stół i do koszyczka. Wszystko za sprawą „Jarmarku Wielkanocnego”, który otwarty zostanie już 23 marca.

Przez 8 dni, aż do 30 marca, w centrum handlowym będzie można znaleźć specjalnie udekorowane stoiska, na których pojawi się wszystko, co niezbędne, aby zorganizować smakowitą Wielkanoc. W sumie na odwiedzających czekać będzie 9-ciu wystawców z całego regionu.

Na jarmarku nie zabraknie różnego rodzaju serów, w tym m.in. góralskich oscypków, ale także swojskich wędlin i kiełbas, naturalnych soków oraz miodów z polskich pasiek i produktów na bazie wosku pszczelego, informują organizatorzy.

Coś dla siebie znajdą też amatorzy ręcznie robionych słodyczy, a zwłaszcza krówek, żelek czy smakołyków z Grecji. Szeroka będzie także propozycja ozdób. W ofercie jarmarku pojawią się chociażby tradycyjne palmy, wiklinowe koszyczki, serwetki czy baranki z cukru i czekolady.

Wydarzenie będzie też okazją do tego, aby upolować upominki dla bliskich. Na straganach dostępne będą bowiem naturalne kosmetyki, w tym mydła, olejki i balsamy, świece zapachowe czy herbaty ajurwedyjskie, a także nieodzowne atrybuty Śmigusa-dyngusa, czyli psikawki i pistolety oraz jajka na wodę.

– Tegoroczny „Jarmark Wielkanocny” przynosi dziesiątki pomysłów nie tylko na to, co może znaleźć się na stole, ale także wiele pomysłów, jak w nietuzinkowy sposób udekorować dom przy pomocy tradycyjnych, wielkanocnych ozdób wykonanych z naturalnych materiałów – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

– To także propozycja dla osób, które cenią sobie lokalne i rzemieślnicze świąteczne przysmaki, tworzone w oparciu o dawne receptury, a także unikalne wyroby hand-made, które sprawdzą się zarówno jako prezent, jak i dekoracja – dodaje. Ale nie tylko oferta wyróżnia wydarzenie, także dobrani wystawcy.

– Jarmark w Jurajskiej ma mocno lokalny charakter. Wśród wystawców znaleźć można wyłącznie niewielkie firmy z regionu, które trudnią się handlem, produkcją żywności, a także rzemiosłem. Tym samym robiąc tu zakupy wspieramy małe przedsiębiorstwa i manufaktury – zachęca Anna Borecka.

„Jarmark Wielkanocny” działa w godzinach otwarcia Galerii Jurajskiej. Stragany znaleźć można na tzw. dużej rotundzie, w okolicach sklepów Zara i Empik. Wstęp jest bezpłatny.

Przypisane branże