Same tylko sople ze światła oplatające balustrady mają 1000 mb. Nad pasażem handlowym unosi się natomiast ponad 50 różnych dekoracji, w tym mające 3 m świetlne drzewka czy mierzący aż 6 metrów żyrandol świecący na przemian zimnym i ciepłym światłem.
Nie brakuje także ciekawych figur. W samym sercu Galerii Jurajskiej stanął mierzący aż 4 metry świetlny niedźwiedź polarny, a na alejach handlowych można znaleźć mające blisko 2 metry bombki-siedziska. Woda spływająca zwykle w tle Zegara Jurajskiego została natomiast zamieniona na 9-metrową kurtynę świetlną.
- To największa i najbardziej różnorodna z naszych dotychczasowych dekoracji świątecznych. To również jedna z naszych najjaśniejszych dekoracji, składająca się z wielu milionów lampek. Dzięki różnorodności świateł, ich kształtów, form oraz kolorów, udało się nam stworzyć niezwykłą iluminację, tworzącą baśniowy świat - mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.
Warto dodać, że widoczną z wielu kilometrów. Na elewacji centrum handlowego znaleźć można bowiem mającą aż 25 metrów szerokości i 10 metrów wysokości zasłonę ze świateł. Ozdobiono także 16 latarni wokół galerii oraz 20 drzew. Przed obiektem stanęła natomiast mająca blisko 10 metrów choinka.
- Świąteczny klimat tworzymy nie tylko wewnątrz galerii, ale także w jej otoczeniu, stając się tym samym jednym z najjaśniejszych punktów na mapie Częstochowy - dodaje przedstawicielka galerii. Jak podkreśla Dziubin-Łuszczyk, ten klimat jest szczególnie ważny w tym roku.
- Ten sezon świąteczny znacznie różni się od pozostałych. Z powodu pandemii z wielu atrakcji musieliśmy zrezygnować. Po raz pierwszy np. nie było u nas Mikołaja. Mimo to jednak ważne dla nas jest, abyśmy wszyscy poczuli te święta, tak jak co roku. Stąd pomysł, aby świecić jasno, jak nigdy przedtem - mówi.
Co ważne, wszystkie dekoracje, jakie w tym roku przygotowała Jurajska są energooszczędne. - Dzięki światełkom jesteśmy bardzo widoczni, ale wciąż jesteśmy eko. Każda z ozdób została stworzona na bazie LED-ów tak, aby zużycie energii było oszczędniejsze - dodaje.