Częstochowianie mogą zacząć przygotowania do świąt. W sobotę sklepy w Galerii Jurajskiej znów zostaną otwarte Opublikowano 27 listopada 2020
Decyzją władz od najbliższej soboty sklepy działające w centrach handlowych w całej Polsce znów mogą być otwarte, ale w najwyższym reżimie sanitarnym. Także te działające w Galerii Jurajskiej wznowią działalność.

Po blisko miesięcznym lockdownie wszystkie sklepy działające w Galerii Jurajskiej znów będą czynne.  Otwarte zostaną zarówno sklepy z ubraniami, butami, biżuterią, jak również te z wyposażeniem wnętrz, meblami, elektroniką i ofertą dla dzieci. Czynne będą także sklepy sportowe i perfumerie.


Dołączą one tym samym do sklepów spożywczych, drogerii, sklepów z książkami i apteki, które w ostatnich tygodniach mogły pozostać otwarte. Czynne znów będą również wszystkie punkty usługowe. Otwarte będą też restauracje i kawiarnie, z tym, że podobnie jak w ostatnich tygodniach, aż do 27 grudnia prowadzić będą one wyłącznie sprzedaż "na wynos" i "na dowóz".

W gronie działających od soboty sklepów znaleźć będzie można te należące do tak popularnych marek jak np. ZARA, H&M, Reserved, TK Maxx, Massimo Dutti, House, Cropp, Mohito,  Vistula, Guess, CCC, Deichmann, Ochnik, Bershka, Stradivarius, Orsay, Levi's, Lee/Wrangler, New Yorker, Vistula, a także Douglas, Sephora, Jysk, ernst rust, DUKA, home&you, RTV Euro AGD, Sony Center, X-Kom, Mi Store czy Apart, Pandora, Yes i wiele innych.

- Mimo obaw najemców i klientów, sezon świąteczny w tym roku nie będzie stracony. Decyzją rządu sklepy znów będą są otwarte. Działać będą jednak w najwyższym reżimie sanitarnym, który ma na celu zapewnić nie tylko komfortowe zakupy, ale przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo kupującym, pracownikom sklepów i obsłudze galerii - mówi Anna Borecka - Suda, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

Co to oznacza w praktyce? W najbliższych tygodnia w sklepach na terenie galerii będą obowiązywać limity osób mogących tam przebywać jednocześnie. O tym, ile osób może wejść do sklepu informować będą komunikaty na witrynach oraz pracownicy sklepów lub ochrona. Zgodnie z decyzją Rady Ministrów, limit kupujących obowiązywać będzie także w samej Galerii Jurajskiej. W obu przypadkach to 1 os. na 15 m kw.
Ponadto każdy z kupujących będzie zobowiązany do ścisłego przestrzegania zasady DDM, czyli dezynfekcji rąk, dystansu społecznego (min. 1,5 metra) i zasłaniania nosa i ust (np. maseczką) w trakcie zakupów. O ile to możliwe, rekomendowane jest także zakładanie rękawiczek jednorazowych. Do dyspozycji klientów galerii będzie blisko 50 dyspenserów z płynem odkażającym, a także mydła antybakteryjne w toaletach. Maseczki z kolei będzie można kupić tak jak dotychczas kupić m.in. w drogeriach, aptece czy pralni.

O zasadach przypominać będą zarówno komunikaty rozlokowane na wejściach do galerii i na terenie pasażu, jak również komunikaty głosowe. Reżimu sanitarnego pilnować będzie także ochrona. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo kupującym częściej prowadzona będzie dezynfekcja toalet oraz miejsc narażonych na częsty kontakt z dłońmi (przyciski windy, poręcze, klamki i in.). Oprócz tego, tak jak dotychczas w godzinach od 10 do12 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptece i na poczcie wciąż obowiązywać będą godziny dla seniorów.

- Od miesięcy Galeria Jurajska przygotowana jest do bezpiecznej obsługi klientów, także teraz, kiedy  lada dzień wznawiamy działalność jesteśmy niezwykle starannie przygotowani do tego zapewnić kupującym warunki, w których mogą czuć się bezpiecznie. Na terenie galerii obowiązują dziś wszystkie zasady czystości, higieny i bezpieczeństwa ustanowione przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Wprowadziliśmy także własne procedury, daleko wykraczające poza rządowe zalecenia  - mówi Borecka-Suda.

Jak zapewnia przedstawicielka galerii, obowiązujące zasady nie będą utrudniały zakupów. - Większość reguł znana jest już każdemu. Przez 9 miesięcy pandemii zdążyliśmy do nich przywyknąć. Ważne jest jednak abyśmy teraz szczególnie byli zdyscyplinowani i stosowali się do wszystkich obowiązujących zasad w trosce o swoje bezpieczeństwo oraz zdrowie publiczne. Tylko w ten sposób możemy cieszyć się sezonem świątecznym, a docelowo samymi świętami  - namawia.

Niestety do 27 grudnia wciąż pozostanie zamknięte kino Cinema City, a także strefa rozrywki Bajkowy Labirynt. Nieczynne pozostanie także studio fitness Calypso, a restauracje będą mogły serwować posiłki jedynie na wynos lub w dostawie. W trosce o bezpieczeństwo z użytkowania wyłączona zostanie strefa food court ze stolikami i siedziskami.

***
Galeria Jurajska to największe centrum handlowe w Częstochowie (49 tys. m kw. GLA). Działający od 2009 roku obiekt z roku na roku zyskuje na popularności. W efekcie dziś to najchętniej wybierana galeria w mieście i jedna z najpopularniejszych w regionie.  Tylko w 2019 roku galerię odwiedziło blisko 7,2 mln osób. W Galerii Jurajskiej można znaleźć 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City. Ofertę wypełniają najpopularniejsze polskie i zagraniczne marki.  Swoje sklepy mają tutaj m.in. Grupa LPP (Reserved, Cropp, Home & You, House, Mohito, Sinsay), grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti), TK Maxx, C&A, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, H&M, New Yorker, Smyk, Rossmann, Sephora, Super Pharm, Biedronka, Douglas, Carry, Bajkowy Labirynt, Apart i wiele innych. Do dyspozycji klientów Galerii Jurajskiej jest wielopoziomowy parking mogący pomieścić ponad 2330 samochodów, parking autokarowy, rowerowy, motocyklowy a także nowocześnie zaaranżowana strefa restauracyjna z wydzieloną przestrzenią wypoczynkową. Tuż przy galerii klienci znajdują natomiast nowocześnie zaaranżowany miejski ogród nad bulwarami Warty oraz parking autokarowy. We wnętrzu obiektu z kolei przygotowano dla nich kilka stref relaksu, w tym strefy dydaktyczne premium z akwariami (morskim i słodkowodnym). Właścicielem galerii jest GTC S.A.

źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR
 

 

Wypowiedział się ekspertAnna BoreckaDyrektor Galerii Jurajskiej
Przypisane branże